400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Zloději?

Zloději?

Příspěvekod Wlezley » 17 říjen 2011 11:38:49

Poslední dobou se na WS jedou zajímavý pecky. Co nick, to zloděj a každý o tom má potřebu diskutovat. Jenže je přeci na každým z nás, s kým obchodujeme, ne? Když je někdo blbej a neumí si to ohlídat, je to jeho chyba, když se stane obětí podvodníků. Proč to neustále rozmazávat? Nafukuje se to tam, dělá se z toho děsnej problém, jako kdyby byl snad jedinej na světě. A není. Žádný post na fóru na tom nic nezmění.

Ano, je fajn upozornit na toho kdo není fér, ale je to zbytečný. Uvažujte. Dotyčný si změní nick, IP a podvádí dál. Zveřejňování adres a jmen je nebezpečná věc. Co když to není on? Co když někdo rozbije hubu nevinému člověku? ..ten pak může žalovat dotyčného pisálka za pomluvu, urážku na cti, atd...

Změňte raději sebe, protože ostatní lidi nezměníte nikdy. Chápu vaše rozhořčení, ale jdete špatným směrem.
Uživatelský avatar
Wlezley
 
Příspěvky: 316
Registrován: 24 září 2011 22:54:46
Bydliště: Plzeň
Projekt: Wlezley EU

Re: Zloději?

Příspěvekod Raily » 18 říjen 2011 15:13:03

Súhlasím, ale nedá sa dať ban na MAC adresu? Alebo na adresu niečoho čo sa nedá zmeniť? DNS servery sa zmeniť dajú?
Raily
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 říjen 2011 15:09:42

Re: Zloději?

Příspěvekod Fiki » 18 říjen 2011 15:49:15

Raily píše:Súhlasím, ale nedá sa dať ban na MAC adresu? Alebo na adresu niečoho čo sa nedá zmeniť? DNS servery sa zmeniť dajú?


DNS servery se určitě změnit dají, s tím že můžeš použít i nějaké jiné než od providera, myslím že tuto službu nabízí třeba i CZ NIC.
Uživatelský avatar
Fiki
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říjen 2011 10:05:57

Re: Zloději?

Příspěvekod Wlezley » 18 říjen 2011 16:17:28

Já můžu třeba na VPS změnit nastavení firewallu (OS Ubuntu) a banovat tak IP atd.. A když už jsme se dostali k MAC adresám. MAC adresa jde taky změnit u jistých zařázení (u síťovky možná jen prostým upgradem firmware?). Stejně si myslím, že MAC na webu ani banovat nelze. Třeba router D-Link DIR100 který jsem měl, tam si člověk mohl nastavit MAC jakou chtěl a libovolně ji kdykoliv měnit.

Ale jak říkám, bany pomáhají jen dočasně. Ty lidi se vrací jak bumerang, dokud je to nepřestane "bavit".
Uživatelský avatar
Wlezley
 
Příspěvky: 316
Registrován: 24 září 2011 22:54:46
Bydliště: Plzeň
Projekt: Wlezley EU

Re: Zloději?

Příspěvekod Fiki » 18 říjen 2011 19:55:34

Wlezley píše:Já můžu třeba na VPS změnit nastavení firewallu (OS Ubuntu) a banovat tak IP atd.. A když už jsme se dostali k MAC adresám. MAC adresa jde taky změnit u jistých zařázení (u síťovky možná jen prostým upgradem firmware?). Stejně si myslím, že MAC na webu ani banovat nelze. Třeba router D-Link DIR100 který jsem měl, tam si člověk mohl nastavit MAC jakou chtěl a libovolně ji kdykoliv měnit.

Ale jak říkám, bany pomáhají jen dočasně. Ty lidi se vrací jak bumerang, dokud je to nepřestane "bavit".


No pokud máš třeba nějakej novější router, tak tam máš přímo v administraci změnu MAC adresy.
Uživatelský avatar
Fiki
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říjen 2011 10:05:57

Re: Zloději?

Příspěvekod Wlezley » 18 říjen 2011 21:46:12

No vždyť ano, o tom jsem psal.
Uživatelský avatar
Wlezley
 
Příspěvky: 316
Registrován: 24 září 2011 22:54:46
Bydliště: Plzeň
Projekt: Wlezley EU

Re: Zloději?

Příspěvekod Clou » 18 říjen 2011 22:28:24

Co k tomu dodat. Dneska krade snad každej druhej člověk takže asi tak.
Někdo se hold neponaučí a někdo dostane rozum, protože by si za to mohl jít taky klidně sednout. Snad se to vyřeší. Jsem na straně žalobců, tak se uvidí :)
Uživatelský avatar
Clou
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říjen 2011 22:01:25

Re: Zloději?

Příspěvekod Fiki » 19 říjen 2011 08:51:45

Wlezley píše:No vždyť ano, o tom jsem psal.


Jáj já si nepřečetl poslední větku.. To pak ano :)
Uživatelský avatar
Fiki
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říjen 2011 10:05:57

Re: Zloději?

Příspěvekod Wlezley » 27 říjen 2011 05:11:38

Myslím si, že tohle nevyřešíme. Lidi jsou zlý, závistivý a jsou to svině. Proto se už několik let halím do hávu Vlka (Wlk Wlezley - Wolf Officious ...). Nenávidím lidi pro jejich chamtivost, faleš a ostatní negativní vlastnosti. Jsem vlk samotář, ale i když občas živořím, tak stále žiju. Život je někdy těžkej a složitej. Každý den jsem nucen předstírat zájem o to, čemu vy říkáte život. Podvádění je jen kapka v moři okolního dění a já chrápu v domění, že se něco změní, že se jednou rozední. Jsem jak znovuzrozený, ale unavený, tím o lepším světě sněním, o zelený planetě pestrobarevný.

Vážně bych to uzařel tím, že je lepší si na lidi dávat pozor. Je to ale už na každým z nás, komu věří a proč.
Uživatelský avatar
Wlezley
 
Příspěvky: 316
Registrován: 24 září 2011 22:54:46
Bydliště: Plzeň
Projekt: Wlezley EU


Zpět na Drby a Hlody z WS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron